Yzerman se snaží vybudovat vítězné mužstvo a být toho součástí je zábava, řekl Staal

Před minulým ročníkem se poprvé ve své kariéře stěhoval. Dal vale New Yorku Rangers, který se jeho kontraktu zbavil a do Detroitu poslal i výběr ve druhém kole draftu. Zkušený zadák ovšem v dresu Red Wings vykvetl a po nepovedeném začátku se výrazně zvedl. Nyní bude v týmu pokračovat, smlouvu prodloužil o jednu sezónu.

„Vždyť jsem vám (reportérům, pozn. red.) během sezóny říkal, že jsem si čas v Detroitu užívatel,“ usmál se Marc Staal na začátku tiskové konference. „Mám rád všechno, celou organizaci, tým, způsob, jakým jsme hráli. I posezónní tahy vedení. Je skvělé být toho součástí,“ pochvaluje si čtyřiatřicetiletý veterán.

Levoruký obránce podepsal smlouvu na jednu sezónu v hodnotě dvou milionů dolarů. Zároveň má klauzuli o nevyměnitelnosti. Pokud by ho Detroit chtěl vytrejdovat, musel by s tím samotný hráč souhlasit a klauzuli si zrušit. 

„Mám tři malé děti, takže to pro mě bylo důležité. Teď mám trochu jistotu, můžu případnou výměnu sám ovládat. Steve byl ochoten klauzuli do smlouvy přidat, toho si moc vážím. Nikdy nevíš, co se může stát, ale tohle je příjemná věc,“ neskrýval nadšení z toho, že mu generální manažer Red Wings vyhověl. 

Detroit kromě prodloužení smlouvy s Marcem Staalem přivedl do týmu Alexe Nedeljkovice a Nicka Leddyho. S talentovaným brankářem působil v Carolině Staalův bratr Jordan. „Mluvil o něm velmi dobře. Má za sebou skvělou sezónu. Několik zápasů byl mým soupeřem. Jsem nadšený, že se s ním potkám a budu moci hrát před ním. Co se týče Leddyho, tak jsem rád, že mohu hrát s ním a ne proti němu, náš tým bezpochyby udělá lepším,“ pousmál se Marc Staal.

Důležitým úkolem čtyřiatřicetiletého obránce bude mentorovat Moritze Seidera. Právě německý obránce by měl se Staalem začít ve stejném obranném páru. „Když jsem přišel do New Yorku, měl jsem kolem sebe několik skvělých veteránů. Rozhodně pomáhá opřít se o ně a získat zkušenosti. Určitě se mu pokusím stejným způsobem pomoci,“ říká rodák z Thunder Bay v Ontariu.

„Steve Yzerman se snaží vybudovat vítězné mužstvo. Budeme zase konkurenceschopnější. Zlepšili jsme se loni a budeme lepší i letos. O to se každý den snažíme a věřte mi, být toho součástí je zábava,“ dodal zkušený zadák.

(zdroj: detroitredwings.com, detroitnews.com, foto: nhl.com)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *