Z přesunu do Detroitu je nadšený. Chci ukázat, co ve mně je, řekl po prvním tréninku Juolevi

V neděli vzal z waiveru generální manažer Red Wings mladého obránce. Třiadvacetiletý Olli Juolevi v pondělí v Detroitu poprvé trénoval a poté odpovídal zvídavým novinářům na řadu otázek.

„Je to naprosto skvělé. Detroit je legendární organizace a v současnosti disponuje mladými hráči. Je to pro mě vzrušující příležitost být tady ve vznikajícím týmu,“ uvedl finský mladík, který narážel na fakt, že Red Wings procházejí přestavbou. Vzhledem ke konkurenci na levé obraně by měl dostat solidní šanci prosadit se.

Juolevi má velký potenciál v ofenzívě, který ovšem zatím nenaplnil. „Myslím, že jsem všestranný typ obránce. Umím tvořit hru, vyvážet puk ze třetiny a dostávat ho k útočníkům. Tím chci pomoci týmu,“ má jasno hráč s číslem 84.

Rodáka z Helsinek nikterak nepřekvapilo, že ho Florida umístila na waiver s cílem dostat ho na farmu do AHL. „S blížící se uzávěrkou přestupů dochází k přesunům,“ krčil rameny. „Florida letos evidentně bude útočit na Stanley Cup a já tam moc nehrál. Jsem mladý, takže chci hrát co nejčastěji. Sedět na tribuně nebo hrát šest až osm minut za zápas není dobré. Proto jsem z přesunu nadšený. Opravdu chci v Detroitu ukázat, co ve mně je,“ dodal odhodlaně.

Nová detroitská akvizice zároveň doplnila, že nejvíce od draftu zapracovala na defenzivní hře: „Myslím, že jsem jí hodně zlepšil. Jsem silnější. Podle mého názoru jsem momentálně na takové úrovni, že v NHL hrát můžu. Cítím se sebevědomě.“ 

Z nového hráče byl potěšený i trenér Jeff Blashill, který tak má větší možnost variability při skládání obranných dvojic. „Pokud bude dobře bránit, dostávat puk z naší třetiny a posouvat ho i přes střední pásmo, tak nám pomůže. Z nějakého důvodu to nevyšlo ve Vancouveru a nechytil se ani na Floridě. To ale neznamená, že mu to nepůjde ani zde. Všechno ukáže čas,“ řekl hlavní kouč Rudých křídel.

„Z nějakého důvodu byl vybrán vysoko, takže jsem si jistý, že má dovednosti, které mu to umožnily,“ přemítal Blashill. „Někdy prostě hráč potřebuje projít více týmů, než se dokáže prosadit. Projde lekcemi, stane se psychicky odolnějším a vytrvalejším, zlepší svou hru. Ne vždycky se to povede, ale my doufáme, že tohle bude ten případ,“ dodal trenér Red Wings s tím, že na mladého obránce spěchat nebude. „Nechceme ho tam dát příliš brzy, někdy je potřeba vyčkat.“

(zdroj: mlive.com, detroitredwings.com; foto: Detroit Red Wings)

One Comment on “Z přesunu do Detroitu je nadšený. Chci ukázat, co ve mně je, řekl po prvním tréninku Juolevi”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *