TRH S VOLNÝMI HRÁČI 2021 (část #1) – Který levoruký obránce posílí Red Wings?

Ve středu 28. prosince 2021 od 18 hodin se otevře trh s volnými hráči. Detroit bude opět aktivní, do akce půjde s tím, že musí získat obránce na levou stranu a pravorukého útočníka. Dnes se podíváme na seznam možných adeptů do obrany, v úterý si čas zkrátíme útočníky. 

Red Wings mají momentálně na soupisce pro hlavní mužstvo pět obránců. Na levé straně zkušený trojlístek Nick Leddy, Danny DeKeyser, Marc Staal. Vpravo jsou Moritz Seider a Troy Stecher. Po podepsání nových smluv můžeme počítat i Filipa Hronka a Gustava Lindströma. 

Čtyři obránci na pravou stranu bohatě stačí. Tím spíš, když se povede prodloužit smlouva s Dylanem McIlrathem, tak nebude potřeba posilovat. Zkušený Kanaďan, který na farmě dělá kapitána, je volným hráčem. Předpokládám, že si ho Detroit bude chtít udržet. V případě potřeby pár utkání za sezónu v hlavním týmu zvládne. Přinese důraz, hru do těla, shodí rukavice a jakmile budou ostatní k dispozici, půjde zpět ke Griffins.

Levá strana je problém. Nedokážu si představit, že Danny vydrží celou sezónu v pořádku, Leddy vypadá jako ze železa, Staal loni odehrál také celý ročník. Se třemi leváky se ale hrát nedá, tudíž tohle je pozice, po které půjdeme. Pojďme si představit přijatelné varianty.

Jordan Oesterle, 29 let

Uplynulá sezóna: Arizona Coyotes, 43 zápasů, 11 bodů (1+10), poslední kontrakt: 1 400 000 dolarů

Rodák z Dearborn Heights v Michiganu (zhruba půl hodiny autem od Detroitu) by se klidně mohl vrátit domů. Přestože mu v červnu bylo 29 let, tak právoplatně v NHL působí čtyři sezóny. 

V juniorském věku působil v Detroitu v Belle Tire do 16 a 18 let, následně se přesunul do USHL, oblékal dres Sioux Falls Stampede. Od roku 2011 se stal členem Western Michigan University (NCAA), školu ovšem nedodělal. Po třech sezónách, ve kterých byl jeho spoluhráčem Danny DeKeyser, podepsal smlouvu s Edmontonem Oilers.

Zde strávil celkem tři sezóny, nicméně se do NHL prosadit nedokázal, byť několik startů zapsal. Drtivou část ročníků strávil na farmě. V roce 2017 podepsal s Chicagem, kde strávil pouze rok. Blackhawks ho vyměnili do Arizony, kde se během tří let vypracoval ve stabilního obránce.

Není to žádné ofenzivní dynamo, ale takové my stejně nepotřebujeme. Do třetího páru by byl ideální a opravdu si ho tam umím v rotaci s Danny DeKeyserem představit. Na ledě by dostával prostor s Gustavem Lindströmem. Nepředpokládám, že s penězi půjde nad 1,7 milionů dolarů, navíc bychom ho třeba při uzávěrce přestupů dokázali vyměnit za pozdní pick. 

Derek Forbort, 29 let

Uplynulá sezóna: Winnipeg Jets, 56 zápasů, 12 bodů (2+10), poslední kontrakt: 1 000 000 dolarů

Na nedostatek vytíženosti u Jets si rozhodně Forbort stěžovat nemůže. Průměrně nastupoval skoro 21 minut za utkání, plnil si roli spolehlivého zadáka. Opět jako u Oesterleho za málo peněz hodně muziky.

A to není jediná podobnost, i Forbortovi trvalo dlouho, než se do nejlepší hokejové ligy světa usadil. Na to, že byl draftován v prvním kole, tak poměrně dost času strávil v AHL v dresu Manchester Monarchs. Do kádru Los Angeles se nakonec dostal, ale v předminulé sezóně byl vyměněn do Calgary. Před uplynulým ročníkem podepsal roční kontrakt s Winnipegem.

Platí pro něho to samé jako pro prvního zmíněného. Můžou být za laciný peníz slušnou náhradou.

Michael del Zotto, 31 let

Uplynulá sezóna: Columbus Blue Jackets, 53 zápasů, 13 bodů (4+9), poslední kontrakt: 700 000 dolarů / dvoucestná smlouva

Zkušený jednatřicetiletý zadák podepsal za poslední dvě sezóny opravdu nízké smlouvy. V Anaheimu na 750 tisíc dolarů, nyní v Columbusu si ještě o padesát tisíc pohoršil. To by mohlo Detroitu vyhovovat, protože jako záplata na jeden ročník by byl del Zotto skvělý a klidně bych mu s tím rozpočtem nabídl rovný milion. 

V Columbusu hrál průměrně necelých 18 minut na utkání a takovou roli by mohl plnit i v našem dresu. Časy, kdy nasbíral 30 nebo 40 bodů za sezónu, jsou už tatam, ale někde kolem 15 až 20 by se pohybovat měl. 

Del Zotto je taktéž výběr z prvního kola draftu, v NHL už prošel sedmi týmy (New York Rangers, Nashville Predators, Philadelphia Flyers, Vancouver Canucks, Anaheim Ducks, St. Louis Blues, Columbus Blue Jackets). Je produktem ontarijské juniorské ligy, ze které se do NHL dostal poměrně brzy. 

Kanadský zadák je sice náchylný k chybám, které s pukem na holi občas udělá, zároveň by však přinesl Lindströmovi tolik potřebný klid. Nechci se stále opakovat, ale i zde je to opravdu za pár dolarů slušné řešení. 

Kdo další?

Jako možná posila by se mohl jevit opět Patrik Nemeth (29 let). U něj jsem četl, že by si ho ovšem mohlo nechat Colorado, případně je připraven pokusit se stabilního zadáka přesvědčit Ken Holland z Edmontonu. Další variantu vidím taktéž v bývalém obránci Red Wings, je jím Jon Merrill (29 let). I on už v Detroitu hrál, uplynulou sezónu zakončil v Montrealu, svými výkony týmu pomohl do finále. 

Na trhu volných hráčů se objeví i jména jako Ben Hutton (28 let)Dmitrij Kulikov (30 let) nebo Jordie Benn (33 let).

Na velké ryby cílit nebudeme, ale několik si jich vyjmenovat můžeme: Alec Martinez (33 let), Keith Yandle (34 let)Mike Reilly (27 let)Ryan Suter (36 let)Ryan Murray (27 let). Vzít někoho z této pětky by bylo obrovské překvapení a nedávalo by to moc smysl vzhledem k naší nedokončené přestavbě. 

Kompletní seznam: KLIKNĚTE ZDE

Jiné řešení?

Dalším řešením by byla výměna. Některé týmy mají potíže s cap hitem, takže je možné, že budou měnit. Toho by se mohl Steve Yzerman chytit a nějakého obránce na levou stranu přivést výměnou. Nechme se překvapit.

(zdroj: eliteprospects.com, capfriendly.com, thehockeywriters.com, foto: puckprose.com, thehockeywriters.com, nhl.com)

3 Comments on “TRH S VOLNÝMI HRÁČI 2021 (část #1) – Který levoruký obránce posílí Red Wings?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *